Mistrzostwa gminy Kościan w kopa

W niedzielę, 10 marca, w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego.

W rywalizacji uczestniczyło 128 zawodników, w tym 9 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach wzięli udział także zawodnicy  z powiatów: poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego. Zebranych powitał prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, Grzegorz Ratajczak, składając także życzenia paniom z okazji ich święta.

Po zakończonej ceremonii  otwarcia uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej. Mistrzem Gminy Kościan na rok 2024 został Mirosław Konieczny z Dolska, który uzyskał 19 pkt  dużych i 148 małych. Drugie miejsce zajął Aleksander Dudziak z Kościana, gromadząc 18 dużych punktów i 329 punktów małych. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Franciszek Klak ze Śremu uzyskując wynik 17,5/119. Kolejne miejsca zajęli 4. Bogdan Dąbrowski z Kobylina, 5. Marek Matuszak z Kościana, 6. Grzegorz Adamski z Wolsztyna, 7. Ryszard Borowczyk ze Śremu, 8. Zbigniew Skrzypek z Gostynia, 9. Ireneusz Warzybok z Chludowa, 10. Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego, która zwyciężyła też w klasyfikacji kobiet.

Organizatorzy przygotowali 28 nagród dla najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Puchary i nagrody wręczył wójt gminy Kościan, Andrzej Przybyła, w towarzystwie radnego Rady Gminy Kościan Mirosława Mądrego. Obowiązki sędziego głównego pełnił Mirosław Ciszewski a obsługę techniczną zapewnili członkowie zarządu KSKS. Organizatorami mistrzostw było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego przy wsparciu finansowym Gminy Kościan.

Podsumowanie Grand Prix Powiatu

Mistrzostwa Gminy Kościan były okazją do podsumowania Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2023/2024 oraz wręczenia pucharów i nagród. Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego. Ryszard Borowczyk ze Śremu za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Puchar Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowych Zespołów Sportowych za trzecie miejsce wręczony został  Mariuszowi Madalińskiego z Plewisk. Jadwiga Hampel z Nielęgowa za wygranie klasyfikacji kobiet uhonorowana została pucharem Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Nagrody  otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce  oraz zwyciężczyni w kategorii pań.

Źródło, zdjęcia: Grzegorz Ratajczak