Kobra Kościan z workiem medali na Mistrzostwach Polski!

Klub Kobra Kościan wrócił z workiem medali z Mistrzostw Polski, które odbyły się w Puławach. Na podium stawały zarówno panie, juniorzy, jak i seniorzy.

W dniach 15-17 grudnia w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów, seniorów, masters oraz służb mundurowych w trójboju siłowym. Klub Kobra Kościan reprezentowało 8 zawodników: Agnieszka Dąbrowska-Posała, Anna Frankiewicz, juniorzy do lat 16 Nikodem Szwajerek i Jakub Nowak, junior do lat 18 Marcin Typański, junior do 20 lat Mikołaj Szłapka, senior Marek Woźniak, służby mundurowe Bartosz Mroczek.

Rywalizacja kobiet

Świetnie zaprezentowała się w kategorii 57 kg Agnieszka Dąbrowska-Posała, która zdobyła złoty medal w kategorii “masters 1” oraz brązowy w kategorii seniorek. Uzyskała: w przysiadzie 110 kg, wyciskaniu 50 kg i martwym ciągu 130kg. Razem 290kg. Zważywszy na jej problemy zdrowotne jest to bardzo dobry wynik i widać że wraca już do swojej optymalnej formy. Poza tym Agnieszka występowała na tych zawodach w podwójnej roli – jako zawodnik i jako sędzia pomostowy.

W kategorii 63 kg seniorek brązowy medal zdobyła nasza debiutantka Anna Frankiewicz z wynikiem w przysiadzie 110 kg, wyciskaniu 65 kg i martwym ciągu 120kg, co daje razem 295 kg. Był to start bardzo udany jak na tak krótki staż treningowy i przed Anną bardzo duża perspektywa w niedalekiej przyszłości na karierę międzynarodową .

Juniorzy

W kategorii juniorów do lat 16 lat brązowy medal w wadze 93 kg zdobył Jakub Nowak. W przysiadzie osiągnął 170 kg, w wyciskaniu 92,5 kg i martwym ciągu 180 kg. Całkowity wynik 442,5 kg pokazuje, że Jakub robi stałe postępy. W tym roku zdobył już brązowy medal w kat. RAW i jest perspektywicznym zawodnikiem. W kat. 83 kg 5. miejsce zajął najmłodszy zawodnik Kobry i możliwe że najmłodszy na całych zawodach, 14-letni Nikodem Szwajerek. Uzyskał wyniki: przysiad 120 kg, wyciskanie 72,5 kg, martwy ciąg 105 kg, razem 297,5 kg.

W kategorii do 18 lat w wadze 83 kg srebrny medal zdobył Marcin Typański z łącznym wynikiem 397,5 kg (przysiad 135 kg, wyciskanie 95 kg, martwy ciąg 167,5 kg). Marcin zaimponował mocno szarżą na złoty medal w martwym ciągu. By go zdobyć musiał podnieść 185 kg co przekraczało o 10 kg jego rekord życiowy. Po fantastycznej walce podniósł ten ciężar, ale niestety popełnił mały błąd techniczny i sędziowie nie zaliczyli tego podejścia. Walka z ciężarem była jednak niesamowita za co nasz zawodnik dostał długie brawa.

W kategorii do 20 lat do 93 kg złoty medal zdobył Mikołaj Szłapka uzyskując: przysiad 220 kg, wyciskanie 145 kg i martwy ciąg 220 kg (razem 585 kg). Mikołaj był zdecydowanym faworytem tej kategorii i nie zawiódł. Startował bardzo pewnie zaliczając 8 podejść. To bardzo utalentowany zawodnik o bardzo dobrej technice i w niedługim czasie może zadebiutować na arenie międzynarodowej.

Seniorzy

W kategorii seniorów 105 kg złoty medal w “masters 1” oraz czwarte miejsce wśród seniorów zajął Marek Woźniak. Osiągnął w przysiadzie 250 kg, wyciskaniu 140 kg i martwym ciągu 260 kg. Razem uzyskał więc 650 kg. Marek powrócił po ponad 20 latach na pomosty, jak widać z dużym powodzeniem. Stać go jeszcze na dużo lepszy wynik i jak sam powiedział nie odpuszcza, by wchodzić do strefy medalowej.

Na koniec odbyły się Mistrzostwa Polski służb mundurowych. Klub Kobra Kościan reprezentował były zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski Juniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów, a obecnie strażak KM PSP w Poznaniu, Bartosz Mroczek. W kategorii 120 kg zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc z wynikiem 152,5 kg oraz srebrny medal w trójboju osiągając w przysiadzie 215 kg, wyciskaniu 152,5 kg i martwym ciągu 252,5 kg. Razem 620 kg. Zawody te były rozgrywane w formule RAW czyli bez specjalistycznego sprzętu.

Podsumowanie

Generalnie stanowiliśmy bardzo zgraną ekipę. Każdy mógł liczyć na pomoc kolegów i koleżanek, która była niezbędna na sali rozgrzewki. Ekipa świetnie się spisała pomimo dwóch generacji wiekowych, co wróży nam dalszą eskalacją wynikową. W przyszłym roku z pewnością o nich jeszcze nie raz usłyszymy. Na koniec chciałbym podziękować przede wszystkim zawodnikom za start, rodzinom za pomoc oraz Mirkowi Stuckiemu za wsparcie finansowe. Wszystkim składam wspaniałych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz jeszcze lepszego Nowego Roku – mówi trener Roman Szymkowiak.

Źródło, zdjęcia: KS Kobra Kościan