Brązowy medal mistrzostw Wielkopolski dla APR Kościan

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan wywalczyła brązowy medal podczas Wojewódzkiego Finału XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który jest mistrzostwami PZPN w kategorii U-8. Królem strzelców został Marcel Skórzanek z APR Kościan.

Finał Województwa Wielkopolskiego XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który jest mistrzostwami PZPN w kategorii U-8, U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców rozgrywany był w dniach 10-12 kwietnia na stadionie KKS Kalisz. Powiat kościański reprezentowały w kategorii chłopców zespoły Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, UKS Czwórka Kościan i PKS Racot, a w kategorii dziewcząt UKS Grom Czacz.

Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw. Najpierw pokonali SP Radłów 4:1, następnie Lecha Poznań FA 4:1 i Sokół Włoszakowice 6:1. W ćwierćfinale zmierzyli się z Reprezentacją Powiatu Jarocińskiego i wygrali 1:0 po bramce Jana Grześkowiaka. Jeszcze więcej emocji dostarczył półfinał, w którym APR Kościan zmierzyła się z FA Leszno. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale więcej okazji na zdobycie gola mieli kościaniacy i gdy wydawało się, że o końcowym rezultacie zadecyduje seria rzutów karnych drużyna z Leszna wykorzystała błąd i wygrała spotkanie 1:0. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w meczu o brązowe medale mistrzostw zmierzyła się z KS Polonia Środa Wielkopolska i to spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 3:2.

– Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, gdyż zespół zdołał się podnieść po porażce w półfinale, w którym zabrakło nam szczęścia, aby awansować do finału i wygrali mecz o brązowe medale z Polonią Środa Wielkopolska. Chłopcy pokazali wolę walki, swoje umiejętności i wielu trafiło do kajetów skautów PZPN. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia rodziców moich podopiecznych, na których zawsze mogę liczyć – mówi trener kościaniaków, Tomasz Woźniak.

Jakby tego było mało tytuł króla strzelców powędrował w ręce Marcela Skórzanka z Kościana, który w całych finałach zdobył aż 12 bramek. Ponadto złote medale wywalczyli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa – Poznań, którzy w finale pokonali FA Leszno 6:3. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika regionu zdobył Dawid Jyia z APR. Przypomnijmy, że Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największa impreza piłkarska dla dzieci w Europie.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan