28 stycznia odbędzie się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miast i miejscowości naszego powiatu od rana spotkać będzie można kwestujących wolontariuszy. Datki można też wrzucać do stacjonarnych puszek. Sztaby zarejestrowano w Kościanie, Czempiniu i Śmiglu.
W Kościanie na parkingu przy KOK o 11.00 pojawi się strzelnica ASG i wystawa replik broni. Odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie pysznej kawy na stoisku kawiarni Saskia, będzie też można pospacerować z Alpakami, będzie zagroda dla zwierząt, motocykle, Pan Grochówka i inne atrakcje. W południe wystartuje, po raz szesnasty, wielkoorkiestrowy bieg organizowany przez Sztafetę Ateńską. Na 13.00 zaplanowano pokaz ratownictwa drogowego. Z kolei na strzelnicy od 12.00 odbywać się będą zawody strzeleckie. Później przyjdzie czas na występy artystyczne i licytacje w KOK. Te pierwsze od 15.00, a licytacje o 18.00. Będzie też można zrobić sobie zdjęcia w muzycznej fotobudce.
Z kolei na Rynku od 10.00 do 14.00 w Kościanie grać będzie Klub Płetwonurków "Triton". Zaplanowano: morsowanie, grochówkę, grilla, marsz Nordic Walking, muzykę na żywo, występ Orkiestry Dętej "Ton".
Atrakcje w Starych Oborzyskach przygotowało Centrum Rozwoju Gminy Kościan wraz z tamtejszym Zespołem Szkół. Zaplanowano m.in. mnóstwo atrakcji dla dzieci, jak: malowanie twarzy, zabawy, dmuchańce, ale też dla młodzieży, jak: tańce, pokazy i występy. Nie zabraknie licytacji, ciasta i kawy, koncertu rockowego i pokazu ognia. Początek o 15.00, zakończenie zaplanowano na 18.00.
W Śmiglu o 16.00 w tamtejszym Centrum Kultury rozpoczną się występy i pokazy. Jednak już od 14.00 będzie można spróbować pysznej grochówki. Z kolei na 18.00 zaplanowano licytacje gadżetów. W tym roku przygotowano też dodatkową atrakcję. Śmigielski sztab WOŚP wraz z burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak oraz hotelem Antonińska Resort SPA w Boszkowie zapraszają na wspólne morsowanie z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wejście do wody zaplanowano na godzinę 14.00 na plaży przy hotelu, ale warto zjawić się wcześniej na wspólną rozgrzewkę.
W gminie Śmigiel Orkiestra zagra też w Starym Bojanowie. Tam organizatorzy postawili ciekawe wyzwanie, by przebiec łącznie 500 kilometrów. Bieg wystartuje o godzinie 14.00 w okolicy szkoły. Oprócz tego, także przy szkole i w szkole, odbędzie się wiele atrakcji: strzelnica, wystawy, malowanie twarzy, poczęstunek, licytacje, występy, wyciskanie ciężarów, zabytkowe auta, przejazdy quadem, pokazowe walki. Z kolei przy świetlicy wiejskiej od południa nabyć będzie można pyszny obiad. Na 18.00 zaplanowano morsowanie, a 18.30 "Światełko do nieba".
W Czempiniu granie wielkoorkiestrowe rozpocznie się już rano. O 9.00 w hali sportowej "Herkules" rozpocznie się turniej "Młodzi Piłkarze dla WOŚP". Z kolei druhowie z z OSP Jarogniewice będą przy hali częstować kawą, herbatą i słodkościami. O 10.00 wystartuje bieg i marsz nordic walking, a od 10.00 do 12.00 będzie można odbyć trening z gumami, albo skonsultować się z armwrestlerem z gminy Czempiń. Na 13.00 na Orliku zaplanowano mecz piłki nożnej. Z kolei w Tlenowni od 9.00 odbywać się będą warsztaty dla dzieci. O 15.00 zjawią się tam strażacy z wieloma atrakcjami. Na 15.30 zaplanowano koncerty i występy. O 16.30 rozpocznie się pierwsza licytacja gadżetów, a i 18.30 druga. O 20.00 odbędzie się tradycyjne "Światełko do nieba".