Wysoka wygrana Tęczy na początek sezonu [ZDJĘCIA]

Bardzo wysoka wygrana Tęczy Folplast Kościan w pierwszym meczu rozpoczynającego się sezonu. Kościaniacy pokonali Moto-Jelcz Oława 37:18.

Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 II ligi piłki ręcznej miał wyjątkową oprawę. Publiczność, która niemal w komplecie zapełniła halę, przywitał prezes Tęczy, Karol Kaniewski. Życzył też zebranym dobrego i emocjonującego widowiska. Takie też było. Wysoka wygrana Tęczy sprawiła kibicom ogromną radość. Na parkiecie zaprezentowały się też tancerki ze szkoły tańca Pryzmat.

Już od pierwszych minut spotkania widoczna była przewaga kościaniaków, którzy z minuty na minutę powiększali różnicę punktową. Niemal na każdą straconą bramkę odpowiadali zdobyciem kilku punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:9. Podobnie wyglądała połowa druga. Prawdziwy pokaz umiejętności zawodnicy Tęczy urządzili od 35 minuty. Przez kolejne 10 minut nie stracili punktu, sami zdobywając aż 7. Mecz zakończył się wynikiem 37:18.

Warto podkreślić, że MKS Tęcza Folplast Kościan zaprasza na treningi chłopców z rocznika 2009 i młodszych. Być może młodzi gracze zasilą w przyszłości szeregi Tęczy, albo jak w przypadku braci Jureckich zagrają w reprezentacji Polski. Więcej informacji można uzyskać pod numerami podanymi na plakacie pod zdjęciami. Pierwszy trening, a zarazem spotkanie z rodzicami i zawodnikami odbędzie się 20 września o godz. 16.00 w sala Szkoły Podstawowej nr 2 na Osiedlu Piastowskim.