Wysoka wygrana Obry! Awans w tabeli IV ligi

Nie zawiedli się kibice KS Obra 1912 Kościan przybywając na mecz z Olimpią Koło. Kościaniacy wygrali 5:0. Wysoka wygrana Obry pozwoliła awansować drużynie na 12 miejsce w tabeli.

Dziesiąta kolejka piłkarskiej IV ligi to wysoka wygrana Obry Kościan z Olimpią Koło. Kościaniacy od początku spotkania byli stroną przeważającą. Już w trzeciej minucie po raz pierwszy zagrozili bramce przeciwników, niestety nieskutecznie. Prowadzenie przyszło w dwudziestej minucie, kiedy to Tomasz Marcinkowski mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce gości. Bramkę zaliczono na konto Mansura Maigari, bo to od niego odbiła się jeszcze piłka. Kolejny gol padł trzy minuty później. Tym razem wynik podwyższył Marcinkowski. Chwilę później, po faulu w polu karnym gości z Koła, było już 3:0. Kilka minut później do wyniku 4:0 doprowadził Mansur Maigari. Ostatni gol padł w 38 minucie. Celnym strzałem popisał się ponownie Marcinkowski, który ustalił tym samym wynik meczu.

W drugiej połowie goli już nie było, choć zdarzały się okazje dla Obry. Kościaniacy szanowali jednak piłkę i długo rozgrywali akcje. Mecz zakończył się 5:0 dla Obry. Dzięki zwycięstwu kościaniacy awansowali na 12 pozycję w tabeli. Za tydzień Obra podejmie u siebie Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Źródło, zdjęcie: KS Obra 1912 Kościan