Wreszcie wygrana Obry! 1:3 w Poznaniu

Dziewiąta kolejka IV ligi piłkarskiego to nareszcie wygrana Obry Kościan. Nasi zawodnicy pokonali TPS Winogrady.

Drużyna gospodarzy od początku grała defensywnie, licząc na “zbieranie drugich piłek” i w ten sposób konstruowanie akcji. Mecz toczył się więc głównie w środkowej części boiska. Gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak nie wykorzystali okazji. Podobnie piłkarze Obry. Brakowało wykończenia. Wygrana Obry przyszła dopiero w drugiej połowie, bo po pierwszej był bezbramkowy remis.

To właśnie w drugiej części spotkania kościaniacy zaczęli dominować na boisku. Pierwszego gola, po długim wybiciu strzelił Szymon Słoma. Kilka minut później przyszła odpowiedź poznaniaków, doprowadzając do remisu. Mecz rozstrzygnięto w ostatnich 20 minutach. Wynik podwyższył Tomasz Marcinkowski po podaniu Słomy. Gsopodarze ruszyli do ataku chcąc odrobić stratę i to wykorzystała Obra. Do ustalenia wyniku na 1:3 doprowadził ten sam duet, co kilka minut wczesniej.

Dzięki zwycięstwu Obra awansowała z 16 pozycji na 14 wśród 19 zespołów.