Wolsztyńskie Spotkania przy Kopie zdominowali kościaniacy!

W niedzielę odbyły się Wolsztyńskie Spotkania przy Kopie. Aż sześciu reprezentantów Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego uplasowało się w pierwszej dziesiątce!

W niedzielę, 17 listopada, w świetlicy wiejskiej w miejscowości Jabłonna w gminie Rakoniewice rozegrany został drugi turniej w ramach cyklu Wolsztyńskie Spotkania przy Kopie w sezonie 2019-2020. Do Jabłonnej zjechało się 144 zawodników w tym 4 panie. Zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem obowiązującym w rozgrywkach. Turniej okazał się znowu szczęśliwy dla członków Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

W czołowej dziesiątce znalazło się aż sześciu naszych zawodników. Po raz drugi tryumfował Tadeusz Śmichurski z Czempinia zdobywając 19 punków dużych i 138 małych. Wyprzedził on Tadeusza Kędziorę ze Świętna, który zgromadził 18 punktów dużych i 110 małych. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Boroń z Kościana a na czwartym Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca.

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: 5. Jan Sobel z Świętna, 6. Jan Drąg z Kościana, 7. Kazimierz Patalas z Tłoków, 8. Stanisław Majchrzak z Kościana, 9. Karol Lemański ze Starego Bojanowa i 10. Dariusz Sarbok z Chobienic. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Barbara Skórzewska z Kobylnik.

Po dwóch turniejach zdecydowanym liderem jest Tadeusz Śmichurski z Czempinia, który zgromadził dotychczas 39 punktów dużych i 305 małych. Drugą pozycję utrzymał Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca. Trzecie miejsce zajmuje Adam Marach z Wolsztyna.

Czołówkę stanowią jeszcze:
5. Mirosław Kędziora – Czarkowo,
6. Grzegorz Ratajczak – Kurza Góra,
9. Dawid Boroń – Kościan,

Najwyżej sklasyfikowaną panią jest Barbara Skórzewska z Kobylnik.
Następny turniej Wolsztyńskich Spotkań przy Kopie rozegrany zostanie w niedzielę 1 grudnia o godz. 14:00 w Nowej Wsi.