Turniej kręglarski o puchar przewodniczącej [ZDJĘCIA, FILM]

Sporą frekwencją cieszył się niedzielny turniej kręglarski zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich Jedność. Stawką był puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego.

W niedzielę, 30 czerwca, na torach kręgielni klasycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu rozegrany został IV Indywidualny Turniej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego. Mimo ponad 35-stopniowego upału, do Gostynia na turniej kręglarski zjechało łącznie 52 zawodników i zawodniczek. Na torach pojawili się zarówno ci, którzy w kręglarstwie stawiają swoje pierwsze kroki, jak i ci mający za sobą wieloletnie ligowe doświadczenie oraz starty w międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. O trofeum rywalizowano w sześciu kategoriach.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w której wzięło udział dziewięcioro dzieci, zwyciężyła z wynikiem 94 punktów (na 30 rzutów) Agnieszka Derwich. Drugie miejsce z wynikiem 86 pkt. zajął Tytus Koller. Na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Bartkowiak z liczbą 82 pkt. Z kolei w klasyfikacji młodzików pierwsze miejsce wywalczyła Natasza Gierczyńska. Tą część zawodów podsumowała przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska. Wręczyła najmłodszym zawodnikom turnieju pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli już tylko seniorzy, którzy oddawali po 60 rzutów. W kategorii kobiet niezrzeszonych tryumfowała Aleksandra Bartkowiak, która zdobyła 257 pkt. 25 pkt. mniej od zwyciężczyni uzyskała Mirosława Wojciechowska. Podium uzupełniła Aurelia Stachowiak z dorobkiem 193 pkt. Wszystkie zawodniczki to reprezentantki klubu TSKK Jedność. W kategorii kobiet zrzeszonych najlepsza okazała się Dorota Matelska z wynikiem 309 pkt. Druga była Galina Paszyńska z rezultatem 303 pkt., a trzecia Maria Stachowiak, która ukończyła zawody z wynikiem 299 pkt.

Kategorię mężczyzn niezrzeszonych najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Książkiewicz, który strącił 282 kręgle. Na drugim stopniu podium stanął Karol Koller (270 kręgli), a najniższy stopień podium przypadł Marianowi Wojciechowskiemu (264 kręgle). Bardzo zacięty bój toczył się w kategorii mężczyzn zrzeszonych. Jak można się było tego spodziewać to właśnie w tej kategorii osiągnięto najwyższe rezultaty. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Maćkowiakowi. Drugi był Marek Borowiak, który przegrał rywalizację w tej kategorii zaledwie o 4 kręgle z Piotrem Siemaszko.