Trzecie Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa sportowego

Jan Drąg z Kościana zwyciężył w trzecim turnieju Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa sportowego. W klasyfikacji generalnej prowadzi Jerzy Cieślak z Kościana.

Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa rozegrano w niedzielę w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie. W turnieju wzięło udział 148 zawodników w tym 6 pań. Turniej wygrał, zdobywając puchar Burmistrza Gminy Czempiń, Jan Drąg z Kościana, który zgromadził 19 punktów dużych i 158 małych. Drugie miejsce zajął Marek Pelec z Żegrówka i odebrał puchar ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Czempiniu. Na trzecim miejscu uplasował się Jan Szwarc z Kościana.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli: 4. Stefan Wrzosek z Kościana, 5. Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego, 6. Roman Stopa z Sierpowa, 7. Robert Marciniak z Pyszącej, 8. Henryk Jankowski z Turwi, 9. Andrzej  Skórzewski z Kobylnik, 10. Mirosław Adamczewski z Morownicy. Klasyfikację kobiet wygrała Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego.

W klasyfikacji generalnej GP po III rundach prowadzi Jerzy Cieślak z Kościana, który zgromadził 50,5 punktów dużych i 223 małe. Na drugie miejsce spadł Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza. Trzecie miejsce utrzymał Andrzej Robakowski z Rawicza. Kolejne miejsca zajmują: Jan Drąg z Kościana, Andrzej Bordych z Wolsztyna, Roman Adamiak z Krobi, Grzegorz Nowak z Wolsztyna, Ryszard Borowczak ze Śremu, Jerzy Adamczak z Powodowa i Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego.