Trwa rozbudowa Łąkowej!

Trwa rozbudowa ulicy Łąkowej w Kościanie. Na szczęście warunki pogodowe na razie sprzyjają, prace zakończyć się mają więc zgodnie z planowanym terminem.

Na gruntowym odcinku drogi pojawiła się masa bitumiczna, wykonano też część chodników. Trwa wykonywanie podbudowy pozostałych. Ponadto trwają prace przy budowie prawostronnej ścieżki pieszo-rowerowej. Na części ścieżki położono już masę ścieralną.

Reklama

W ramach zadania szerokość jezdni będzie wynosiła 6,00 m. Wykonane zostaną zjazdy do posesji z kostki betonowej. Zostaną wyregulowane włazy istniejącej kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynek zaworów wodociągowych oraz studni telekomunikacyjnych. Na problematycznym skrzyżowaniu z ul. Młyńską pojawi się rondo. Zaplanowano budowę wyniesionego skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Powstaną także zatoki parkingowe.

Inwestycja realizowana przez powiat kościański kosztować będzie prawie 6 milionów złotych. Ponad 2,8 mln złotych pochodzi z budżetu powiatu, prawie 2,8 mln samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a samorząd Kościana dołoży do inwestycji milion złotych. Prace, których wykonawcą jest firma DROGBUD z Grabonogu, zakończą się pod koniec lipca tego roku.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Reklama
Go to TOP