Tęcza wygrywa w pierwszym meczu drugiej rundy!

MKS Tęcza Folplast Kościan zwyciężyła w pierwszym meczu drugiej rundy piłki ręcznej i nadal zajmuje fotel lidera tabeli. Kościaniacy pokonali na wyjeździe Orlik Brzeg.

Po pierwszych kilku minutach gry wydawało się, że Tęcza łatwo pokona przeciwnika. Nasi szczypiorniści w ciągu 5 minut wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Gospodarze pokazali jednak, że łatwo meczu nie oddadzą. Szybko odrobili straty i momentami wychodzili nawet na prowadzenie. Spora w tym zasługa słabszej postawy kościaniaków. Słabym punktem było zwłaszcza budowanie akcji. Rzuty na bramkę wydawały się nieprzemyślane, a co za tym idzie niezbyt skuteczne. Przez następne kilkanaście minut żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Pod koniec pierwszej części obudzili się jednak kościaniacy, od momentu, gdy jednego z zawodników gospodarzy ukarano dwuminutową karą. Na przerwę gracze Tęczy schodzili wygrywając. Było 15:18.

W drugiej połowie przewaga gości się utrzymywała. Gra wyglądała całkiem nieźle, a gospodarze mieli problem z przebiciem się przez obronę. Około 45 minuty spotkania znów przyszedł moment gorszej gry Tęczy. Na szczęście była to chwila, a przeciwnicy odrobili zaledwie dwa punkty. Chwilę później kościaniacy znów ruszyli do ataku i zaczęli znów powiększać przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 32:26.

Dzięki wygranej Tęcza nadal zajmuje pozycję lidera tabeli II ligi. Już w sobotę kościaniacy podejmą u siebie KPR Wolsztyniak Wolsztyn, czyli drużynę niełatwą, która potrafi sprawić ogromne problemy.