Tęcza wygrywa na początek sezonu [ZDJĘCIA]

MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa swój pierwszy mecz w nowym sezonie piłki ręcznej. Kościaniacy pewnie pokonali SKS Orlik Brzeg.

Mimo obaw, jakie zawsze towarzyszą drużynom przed pierwszym meczem, Tęcza Kościan pewnie wygrywa w niezłym stylu z SKS Orlik Brzeg. Kościaniacy pokazali na parkiecie swoją siłę i skuteczność, choć były też momenty spowolnienia, czy zmęczenia.

Mecz na pewno kibicom się podobał, bo rozpoczęto go mocno i szybko. Od początku obydwie drużyny przeprowadzały ładne i zakończone bramkami akcje. Pierwsze minuty to wyrównana gra, ale kościaniacy od 6 minuty zaczęli zdobywać przewagę. Gra wtedy nieco spowolniła, a rewelacyjnie działająca obrona Tęczy spowodowała błędy przeciwników. Nasi szczypiorniści przewagę powiększali aż do końca pierwszej połowy. Na przerwę schodzili przy wyniku 20:10.

Po kilku pierwszych minutach drugiej części spotkania goście zaczęli odrabiać punkty. Pojawiło się zmęczenie, więc gra spowolniła. Zawodnicy z Brzegu zbliżyli się do Tęczy na 6 punktów, głównie dzięki szybkim kontrom i błędom popełnianym przez kościaniaków. Ci jednak pod koniec meczu wrócili do bardzo dobrej gry. Mecz zakończył się wynikiem 36:27.

Trochę się obawiałem tego spotkania, ale jestem zadowolony. Mecz mógł się podobać kibicom, bo był prowadzony w szybkim tempie. W obronie momentami graliśmy rewelacyjne. W ataku jednak, gdy przyszło zmęczenie pojawiły się niedokładności. Wynik też nas trochę poniósł i przestaliśmy trochę biegać – podsumowuje spotkanie trener kościaniaków, Dawid Nowak.

Kolejny mecz MKS Tęcza Folplast Kościan rozegra 30 września z KPR Wolsztyniak Wolsztyn.