Tęcza wygrywa! Gospodarze się postawili!

MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa kolejny mecz II ligi piłki ręcznej. Tym razem nasi zawodnicy gościli w Dzierżoniowie. Przyznać trzeba, że gospodarze w pierwszej połowie grali zaskakująco dobrze.

Początek gry w wykonaniu szczypiornistów MKS Tęcza Kościan do najgorszych nie należał, ale też nie do najlepszych. W trakcie trwania pierwszej połowy niestety było gorzej. Kościaniacy szybko objęli prowadzenie, ale rewelacyjnie spisywał się bramkarz gospodarzy, Jakub Libera. Ci najpierw wyrównali wynik, a później objęli prowadzenie. Po 10 minutach gry było 7:4. Dodatkowo nasi zawodnicy grali ostro i sędziowie szczodrze rozdawali im dwuminutowe kary, jednocześnie czasem nie zauważając nieczystych zagrywek gospodarzy.

Mimo szybkich kontr Tęczy i wyraźnej przewagi fizycznej na boisku, to gospodarze rzucali celniej. U kościaniaków zaczęły też pojawiać się błędy. Pod koniec pierwszej połowy udało się jednak wyrównać, a nawet wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:16.

W drugiej połowie widzieliśmy już Tęczę taką, jaką lubimy. Dobra gra, szybkie powiększenie przewagi i utrzymywanie 10-punktowego prowadzenia. Mogliśmy obejrzeć nawet dość widowiskowe akcje. Mecz zakończył się wynikiem 25:37.