Tęcza wygrywa czwarty mecz z rzędu!

MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa swój czwarty mecz z rzędu. Kościaniacy pokonali tym razem pewnie drużynę Sparta Oborniki.

W szóstej kolejce II ligi piłki ręcznej Tęcza Kościan wygrywa kolejny mecz. Kościaniacy rozegrali do tej pory cztery spotkania, wszystkie pewnie wygrywając. Tym razem grali na wyjeździe ze Spartą Oborniki.

Jak już zdążyli nas do tego przyzwyczaić nasi szczypiorniści, od samego początku dominowali nad rywalem zdobywając niewielką przewagę punktową. Gospodarze jednak nie zamierzali odpuścić i jeszcze przed połową pierwszej części gry doprowadzili do wyrównania. Kościaniacy chwilę później znów zdobyli delikatną przewagę i aż do około 20 minuty spotkania się to nie zmieniało. Głównie za sprawą dobrej gry w obronie gospodarzy. Później dzięki dwóm rzutom karnym i celności naszych zawodników udało im się zyskać 6 punktów przewagi. Świetnie na bramce spisywał się też Amirjan Omar.

Druga połowa to już ciągły wzrost przewagi punktowej zawodników Tęczy. Kościaniacy grali tak, jak w poprzednich meczach. Starannie budowali akcje, skutecznie rzucali i dobrze grali w obronie. Wywalczyli też kilka kolejnych rzutów karnych. Mecz zakończył się wynikiem 24:37.

Kolejne spotkanie 30 października w Nowej Soli z UKS Trójka. W Kościanie zawodnicy Tęczy zagrają 7 listopada z SPR Oleśnica.