Sukcesy zawodników Polonii Śmigiel!

Kolejne sukcesy zawodników Polonii Śmigiel. Ostatni weekend był dla nich pracowity, bo wzięli udział w kilku turniejach, w których pokazali wysoką formę.

Weekend przyniósł kolejne sukcesy zawodników Polonii Śmigiel. W sobotę w Krzyżu Wielkopolskim 5 pingpongistów Polonii Śmigiel brało udział w I Grand Prix Wielkopolski Juniorów i Juniorek oraz Skrzatów i Skrzatek. Podopieczni Tadeusza Kozłowskiego zaprezentowali niezłą formę, zwłaszcza Zuzanna Wieczorek. Wygrała ona rywalizację skrzatek nie tracąc ani jednego seta. 10 miejsce zajęła debiutująca Basia Handke. Z kolei wśród juniorów całkiem niezłym, czwartym miejscem, pochwalić się może Filip Ludwiczak. Jego młodszy brat, Bartosz, był 33, a na 41 miejscu zawody zakończył Filip Trybuła.

Tego samego dnia w Kcyni odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Do Kcyni udała się Kasia Nowak. Polonistka w turnieju młodziczek już od samego początku nie miała łatwego zadania. Już w premierowej grze uległa faworytce do zwycięstwa w całym turnieju, Karolinie Hołdzie 1:3. Później Kasi szło już tylko lepiej. W finale ponownie spotkała się a jakże z Karolina Hołdą. Tym razem jednak to Polonistka była górą nad 3 rakietą rankingu PZTS wygrywając 3:2. Brawo!

Niedziela to kolejny turniej, tym razem I Grand Prix Młodzików i Młodziczek w Poznaniu. W turnieju wzięło udział 7 zawodników Polonii Śmigiel. Zwolniona ze startów była posiadająca limit imieniny Katarzyna Nowak. Wśród młodziczek nasze zawodniczki nie miały sobie równych. Aż 3 Polonistki znalazły się w czołowej 6 turnieju. Weronika Trybuła, Julia Borowska oraz żaczka Ola Przybylska radziły sobie świetnie. W 1/4 finału spotkały się Weronika i Ola, a lepsza okazała się ta pierwsza. Półfinały Julia i Weronika solidarnie wygrywają po 3:0. W finale lepsza okazuje się Weronika, która wygrywa 3:1. Uzyskuje tym samym awans do Grand Prix Polski w Wałbrzychu, które odbędzie się w pierwszy weekend października. Ola kończy zmagania na świetnym 6 miejscu. Wśród młodzików miejsce 17 zajął Miłosz Kmieciak, 21 Piotr Wieczorek, a na pozycjach 41-48 uplasowali się Miłosz Starzonek i Kacper Paul.

Źródło, zdjęcia: KS Polonia Śmigiel