Sukces Alliance Kościan na Duko Cup!

Po raz kolejny zawodnicy Alliance Kościan wracają z workiem medali z ważnego turnieju. Tym razem swoją siłę i umiejętności pokazali młodsi zawodnicy, podczas Mistrzostw Polski Duko 2018.

Mistrzostwa Polski Duko 2018 odbyły się w sobotę, 29 września, w Tarnowie Podgórnym. Rywalizowały na nich dzieci i młodzież od 7 do 17 roku życia. Nie zabrakło też na nich zawodników Alliance Kościan, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Dwa złote medale, zarówno w kategorii gi (w kimonie), jak i no gi (w stroju sportowym), wywalczyła Wiktoria Kraszewska. Młoda zawodniczka potwierdziła swoje nietuzinkowe umiejętności i wyrasta na jednego z najlepszych grapplerów Alliance Kościan. Po pierwsze miejsce sięgnął również Kamin Nadobnik (gi), a dodatkowo wywalczył również brąz (no gi). Dwa medale z Tarnowa przywiózł także Fabian Kustosz (gi – srebro, no gi – brąz). Z kolei srebrny medal (gi) zdobył Maciej Kubasik, a po brązowe medale sięgnęli jeszcze Konrad i Zuzia Błażejczyk, obydwoje w kategorii gi.