Siatkarki z Kościana rozpoczęły nowy sezon

Siatkarki UKŻPS Kościan rozpoczęły kolejny sezon, tym razem jednak w lidze trzeciej, do której spadły po dość nierównym, a momentami słabym poprzednim sezonie w lidze drugiej.

Kościanianki zaczęły rozgrywki nieco później, bo z rywalizacji wycofał się KS Volley Turek, a to właśnie z tą drużyną UKŻPS rozpocząć miał tegoroczną ligową rywalizację. Dodatkowy tydzień dał jednak trochę czasu na doszlifowanie formy. Pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarki z Kościana rozegrały na wyjeździe z drużyną Enea Energetyk Poznań. Wygrały go 1:3, praktycznie cały czas górując nad rywalkami, a nieco słabiej grając tylko w początkowej fazie trzeciego seta. Próbowały jeszcze gonić i niemalże im się to udało, ale zakończył się wynikiem 25:23 na korzyść poznanianek. W pozostałych trzech wygrywały jednak ze sporą przewagą do kilkunastu punktów (do 10, 12 i 10).

Ten jeden set był przegrany nieco na własne życzenie, zawalony początek nie pozwolił już na odrobienie straty. Pozostała część gry była jednak dobra i pod kontrolą – mówi Adam Cichocki, trener siatkarek. Podkreśla też, że do drużyny wróciło kilka byłych zawodniczek, co bardzo go cieszy, bo wniosą ogromną dawkę doświadczenia. Te młodsze za to sporo młodzieńczej energii i fantazji. – Teraz tylko trzeba to poukładać i będzie dobrze – podsumowuje trener.

W najbliższą sobotę siatkarki z Kościana podejmować będą u siebie UKS ZSMS Poznań, czyli aktualnym liderem. UKŻPS znajduje się na razie na drugim miejscu w tabeli trzeciej ligi, nawet mimo tego, że mają rozegrany zaledwie jeden mecz, a niemal wszystkie pozostałe drużyny po dwa.