Piłkarze Obry skutecznie “główkowali” [ZDJĘCIA]

Zwycięstwem Obry Kościan zakończył się mecz z Polonią Kępno. Piłkarze Obry “główkując” pewnie pokonali przeciwnika aż 3:0.

W niedzielę piłkarze Obry Kościan podejmowali u siebie Polonię Kępno. Od samego początku kościaniacy “przycisnęli” przeciwnika. Taktyka taka poskutkowała, bo już w 9 minucie objęli prowadzenie. Po akcji Kacpra Czuby piłka odbiła się od bramkarza gości i przejął ją Dawid Ratajczak, który główką umieścił piłkę w siatce. Odpowiedzieć próbowali zawodnicy z Kępna, ale ich “główkowaniu” zabrakło celności. Gra nieco się wyrównała, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Szansę na podniesienie wyniku nasi piłkarze mieli w 29 minucie, ale źle rozegrali piłkę pod bramką. Pięknego gola z przewrotki mógł strzelić Piotr Sznabel, zabrakło niestety centymetrów. Chwilę później, w 36 minucie, po dośrodkowaniu, ładną akcję wykończył, oczywiście “główkując” Mariusz Józefiak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Początek drugiej połowy to szybka próba ataku z obu stron. Zabrakło jednak skuteczności. Potem gra wyraźnie “siadła”, ale to kościaniacy kontrolowali przeważnie jej przebieg. Piłkę rozgrywano głównie w środku boiska i na połowie gości. W 62 minucie Filip Tylczyński podał Tomaszowi Marcinkowskiemu i ten, znów główką, umieścił piłkę w siatce. Pod koniec meczu wynik podwyższyć próbował jeszcze Mansur Maigari, ale solową akcję przerwał bramkarz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

– Zdecydowanie jestem zadowolony. Pierwsza połowa na pewno była wyrównana. Momentami gracze Polonii przejęli nawet inicjatywę, ale nie trwało to długo. Potem zaczęliśmy to kontrolować. Druga połowa to już totalna dominacja i to wykorzystywaliśmy. Dzięki dobrej grze mogliśmy też wykorzystać wszystkie zmiany, a to kolejne minuty dla młodych graczy – mówił po meczu trener Obry, Krzysztof Knychała.

– Ten mecz się dla nas skończył po drugiej bramce. Zabrakło komunikacji, a po drugiej bramce zabrakło wiary. Próbowaliśmy w przerwie to wskrzesić, ale padła trzecia bramka i teraz musimy przygotować się lepiej do kolejnego meczu – podsumował trener Polonii, Bogdan Kowalczyk.

Po 5 kolejkach Obra Kościan ma na koncie 10 pkt i zajmuje 6 miejsce w tabeli. Kolejny mecz już w sobotę. Obra podejmie na własnym boisku silną drużynę – LKS Gołuchów.