Pierwsza kolejka ligi wiejskiej za nami! [ZDJĘCIA]

Pierwsza kolejka ligi wiejskiej za nami. Emocji podczas meczów nie brakowało, bramek przeważnie też. Liderem po pierwszych spotkaniach jest Huragan Srocko.

Za nami pierwsza kolejka ligi wiejskiej gminy Kościan. Po długiej, koronawirusowej przerwie zawodnicy mogli wreszcie wyjść na boisko, a kibice poczuć znów sportowe emocje. Przyznać trzeba, że tych ostatnich nie brakowało, bo drużyny stęsknione gry dawały z siebie wszystko. Nie brakowało też bramek, których strzelono w sumie 21.

Najwięcej goli strzelili zawodnicy z Huraganu Srocko, bo aż 10. Pewnie pokonali gospodarzy spotkania, WKS Piechanin. Bramkarz gości tylko raz wyciągał piłkę z siatki. Tym samym zwycięzca przerwanego ubiegłorocznego sezonu po pierwszej rundzie został liderem. Rywal II Kurza Góra podejmował u siebie piłkarzy z WKS Gryżyna. Ten mecz też zapowiadał się ciekawie, bo rywalizowały dwie mocne drużyny. Ku zaskoczeniu niektórych zwyciężyli gospodarze, pokonując ubiegłorocznego wicelidera 3:1.

Aż czterokrotnie piłkę z siatki wyciągać musiał bramkarz Danko Choryń. Drużyna ta podejmowała u siebie Strzelca Darnowo, czyli trzecią drużynę ubiegłorocznych rozgrywek. Zawodnicy z Choryni strzelili dwie bramki. Niestety goli nie doczekali się kibice ze Starego Lubosza i Katarzynina. Spotkanie Olimpia – MAT zakończyło się bezbramkowym remisem.