Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa cz. 2 [ZDJĘCIA]

W środę, 19 kwietnia odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Zwycięzcy, podobnie jak w młodszej grupie awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu.

Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie. 19 kwietnia do zmagań przystąpiło 9 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach. Część teoretyczna dotyczyła wiedzy ogólnej z zakresu ruchu drogowego. W praktycznej uczestnicy pokonywali na rowerze miasteczko ruchu drogowego połączone z torem przeszkód pod okiem policjantów i wykazywali się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaków.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody i upominki. Przed ogłoszeniem wyników naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Mateusz Marszewski, wygłosił krótką przemowę o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znajomość przepisów i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców grupy starszej, dzisiejszych eliminacji:

• I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie w składzie: Aleksandra Włodarczak, Oliwia Włodarska, Wojciech Styza
  • II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie w składzie: Adam Włodarczak, Szymon Grzesiewicz, Tomasz Kurpisz
  • III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Czaczu w składzie: Maja Konieczna, Gabriela Domagała, Władysław Jóźwiak

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Aleksandra Włodarczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie