Zarząd Powiatowy LOK w Kościanie podczas zebrania powołał nowego wiceprezesa. Władze LOK planują też remont strzelnicy.

W czwartek, 22 marca, odbyło się Posiedzenie Zarządu Powiatowego LOK w Kościanie.Głównym jego tematem były sprawy organizacyjne, a także plany dotyczące remontu strzelnicy. W czasie zebrania Zarząd podsumował swoją działalność w 2017 roku oraz ustalił szczegółowy plan działalności na rok 2018. Zebranie prowadził Prezes Powiatowej Organizacji LOK w Kościanie Robert Sekuła.

Podczas zebrania Zarząd Powiatowy LOK Kościan jednogłośnie odwołał ze stanowiska dotychczasowego wiceprezesa, Wiesława Gabryelskiego. Na jego miejsce powołany został Jerzy Wiśniewski, wieloletni i czynny działacz LOK, a jednocześnie kontrkandydat Roberta Sekuły na stanowisko prezesa w wyborach w 2015 roku.

Członkowie Zarządu zaplanowali także pierwsze w tym roku zawody strzeleckie, które odbędą się z okazji „Święta Konstytucji 3 Maja”. Odbędzie się to prawdopodobnie w niedzielę, 6 maja. – Termin ten może jednak ulec zmianie z powodu dopasowania dnia zawodów do lokalnych wydarzeń – wyjaśnia prezes kościańskiej LOK, Robert Sekuła.

Jednocześnie członkowie LOK proszą o podarowanie 1% podatku, rozliczając swój PIT. 1% podatku można przekazać podając w deklaracji podatkowej nr KRS: 0000086818 i wpisując w informacjach “LOK Kościan” oraz podając cel pomocy, np. remont strzelnicy lub organizacja szkoleń i zawodów strzeleckich dla dzieci i młodzieży.

Pomóc można także w inny sposób. Zarząd Powiatowy LOK w Kościanie, planując remont strzelnicy oraz wiele inwestycji szuka darczyńców i sponsorów, którzy zechcieliby pomóc. – Poza środkami pieniężnymi potrzebne są materiały budowlane, farby, deski, blachy oraz gumowe maty lub taśmy taśmociągu – tłumaczy prezes. Jako, że mowa tu o kilkudziesięciu tysiącach złotych, nie jest znany na razie termin remontu. Wiadomo jednak, że po jego przeprowadzanie, strzelnica będzie bardziej dostępna dla chcących ćwiczyć swoje strzeleckie umiejętności, bez wcześniejszego umawiania się. – Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszamy do biura LOK na Pl. Wolności 21 w Kościanie lub do kontaktu za pomocą portalu społecznościowego Facebook – dodaje. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na Facebook’u: Strzelnica LOK Kościan.

 

 
do Góry