Obra wygrywa na rozpoczęcie sezonu!

W pierwszym meczu sezonu 2021/22 IV ligi Obra Kościan wygrywa z Kotwicą Kórnik. Na początek kościaniacy wrócili więc z trzema punktami.

Po przedsezonowych, niezbyt udanych, meczach kontrolnych kościańscy kibice mogli obawiać się o losy drużyny w tym sezonie. Obawy rozwiał już pierwszy mecz, w którym Obra pokonała na wyjeździe Kotwicę Kórnik.

Początek nie był zbyt dobry w wykonaniu piłkarzy Obry. Już w ciągu pierwszych 10 minut stracili bramkę, ale im dłużej mecz trwał, tym lepiej kościaniacy radzili sobie na boisku. W końcu zyskali wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, co jednak nie przełożyło się na wyrównanie. Na przerwę do szatni w lepszych humorach schodzili więc gospodarze.

Druga połowa to już od samego początku popis dobrej gry Obrzanki. W 57 minucie kościaniacy doprowadzili do wyrównania, a z bramki cieszył się Krzysztof Marchewka. Gospodarze zaczęli się męczyć i popełniać błędy, co wykorzystywali piłkarze z Kościana. W 85 minucie do bramki strzelił Maciej Sanocki, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Kotwicy. Nie miał jednak szans obronić dobitki Patryka Łakomego. Wydawało się, że wynik się już nie zmieni, ale w ostatniej akcji meczu silnym strzałem popisał się Maciej Sanocki. Piłka trafiła w słupek i wpadła do bramki ustalając wynik spotkania na 1:3.

W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy mecz tego sezonu na stadionie w Kościanie. Obra podejmie Wartę Międzychód, która w pierwszej kolejce pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne.