Obra Kościan wygrywa z Kotwicą Kórnik 0:2

Obra Kościan zwyciężyła w wyjazdowym meczu ze znajdującą się wyżej w tabeli IV ligi Kotwicą Kórnik. Mecz zakończył się wynikiem 0:2

W 13. kolejce IV ligi Obra Kościan zmierzyła się na wyjeździe z Kotwicą Kórnik. Kościaniacy tradycyjnie już mocno zaczęli mecz i gra toczyła się na połowie przeciwnika. Pierwsza okazja do zdobycia bramki pojawiła się w ósmej minucie, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką gospodarzy. Gol padł jednak niedługo później, w 15 minucie spotkania. Po rzucie wolnym piłkę w siatce główką umieścił Tomasz Marcinkowski. Dziesięć minut później groźnie zrobiło się na połowie Obry, jednak Daniel Tomczak zdołał obronić sytuację. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa to ostrożna gra kościaniaków. Spokojnie wyczekiwali dogodnej okazji do kontrataku. Mniej więcej 20 minut po wznowieniu gry ponownie Tomasz Marcinkowski, tym razem mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Od 75 minuty Kotwica grała z jednym zawodnikiem mniej, czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył gracz gospodarzy. Obra pod koniec spotkania miała jeszcze kilka okazji, by wynik podwyższyć, ale zabrakło precyzji. Mecz zakończył się wynikiem 0:2, a kościaniacy wrócili z cennymi, trzema punktami.

Pozwoliło im to wrócić na 12 pozycję w tabeli, z szansą na awans w przypadku kolejnej wygranej do najlepszej dziesiątki. Kolejny mecz, także wyjazdowy, nasi zawodnicy zagrają z Centrą Ostrów Wielkopolski.