Obra Kościan przegrywa z Centrą Ostrów Wlkp.

Obra 1912 Kościan przegrywa kolejny mecz, tym razem z Centrą Ostrów Wielkopolski. Druga przegrana z rzędu spowodowała, że Obra spadła na 10 miejsce w tabeli.

Po porażce na swoim boisku z silną drużyną z Gołuchowa Obra 1912 Kościan przegrywa w wyjazdowym meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Centra to również niełatwy przeciwnik, a wcześniejsze mecze na tamtejszym stadionie również pokazały, że nie jest to szczęśliwe miejsce dla kościaniaków.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla kościaniaków. Drużyna gospodarzy mocno “weszła” w mecz i już w 6 minucie spotkania zdobyła pierwszą bramkę. Odpowiedź zawodników Obry nie przyniosła rezultatu. Później już żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji. Jedną tylko okazję miała Centra, ale bardzo dobrze w bramce interweniował Daniel Tomczak. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0.

W drugiej połowie kościaniacy ruszyli do ataku. Stworzyli ciekawe okazje, obydwie ostro przerwane w polu karnym, ale sędzia nie podjął decyzji o rzucie karnym, choć miał taką możliwość. Po wpadce bramkarza Centry strzał z rzutu wolnego ręką zablokował piłkarz gospodarzy, ale sędzia znów nie podyktował karnego. Mimo, że wyraźnie Obra przeważała w drugiej połowie, to gola na 2:0 strzelili zawodnicy z Ostrowa.

Pomimo dobrej gry, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, Obra znów nie zdobywa punktów. Aktualnie nasi zawodnicy zajmują 10 miejsce w tabeli, a przypomnijmy, że celem jest pierwsza ósemka po pierwszej rundzie. W sobotę kościaniacy podejmą u siebie drugą drużynę Warty Poznań. Początek meczu o 16.00.