Nowe drzwi wejściowe do urzędu. Prace trwają.

Trwają prace remontowe przy głównym wejściu do Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miasta Kościana. Zamontowano m.in. nowe drzwi wejściowe.

W ramach inwestycji otynkowano już i pomalowano ściany, wymieniono posadzkę, położono granitowe płyty. Ostatnio wymieniono główne drzwi wejściowe do budynku. Nowe drzwi są dębowe. Zachowano w nich oryginalne, przedwojenne kratowania, które wypiaskowano, oczyszczono i pomalowano. Znajdujące się po bokach okna były okratowane. Ciekawostką jest to, że jak ustalono, były to oryginalne, kute kraty, które mogły być tak stare, jak budynek. Kraty po wypiaskowaniu, oczyszczeniu i pomalowaniu wróciły na swoje miejsce. Wymieniono balustrady, które mają elementy dekoracyjne nawiązujące do krat w oknach.

Trwają także prace na głównym tarasie budynku. Usunięto starą posadzkę. Trwa układanie granitowych płyt i montaż lamp. Poza tym na prawej stronie frontowej ściany budynku trwają prace przy odtwarzaniu dekoracji sztukatorskich i obramowań okiennych, których kształt ustalono w oparciu o stare tynki.  Remont potrwa do końca sierpnia.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

do Góry