Niezły początek sezonu Obry! Wygrana z Ostrzeszowem

Całkiem niezły początek sezonu IV ligi zaliczyli zawodnicy KP Obra 1912 Kościan. Wygrali na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów.

W sobotę, 10 sierpnia, Obra Kościan rozegrała pierwszy mecz o mistrzostwo czwartej ligi w sezonie 2019/20. Kibice, po perypetiach ze wsparciem finansowym klubu przez miasto, obawiali się o formę piłkarzy, jednak ci od początku pokazali się z dobrej strony. Pierwszym przeciwnikiem kościaniaków była Victoria Ostrzeszów, a Obra zaliczyła niezły początek sezonu piłkarskiego.

Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze, ale to Obra mogła, jako pierwsza, objąć prowadzenie. Już w siódmej minucie gry po zamieszaniu w polu karnym i strzale głową Tomasza Marcinkowskiego piłkę z linii bramkowej wybił defensor gospodarzy. Niestety niewykorzystana okazja zemściła się 10 minut później i to Victoria objęła prowadzenie. Kolejne minuty to coraz ostrzejsza gra. Arbiter musiał studzić głowy zawodników poprzez pokazywanie żółtych kartoników. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się zwycięstwem gospodarzy, bramkę wyrównującą zdobył Tomasz Marcinkowski.

Drugie czterdzieści pięć minut wyglądało bardzo podobnie do pierwszej połowy. Victoria była wycofana i nastawiona na grę z kontrataku. Zawodnicy Obry stawiali z kolei na długie podania. Gra cały czas była agresywna. W 75 minucie, po rzucie rożnym, Obrzanka objęła prowadzenie. Piłkę z narożnika boiska na długi słupek zagrał Szymon Słoma, a tam idealnie ustawiony był Piotr Sznabel. Ten skierował piłkę wzdłuż bramki, gdzie nadbigał Jakub Jandy, który udem skierował ją do pustej bramki. Chwilę później drugą żółtą kartkę obejrzał Mateusz Adamski, więc Obra mecz kończyła w dziesiątkę.

Inauguracja w wykonaniu Obry wypadła, więc bardzo dobrze. Trzy punkty zdobyte na bardzo trudnym terenie cieszą. Teraz przed podopiecznymi Krzysztofa Knychały bardzo trudny mecz. Do Kościana przyjedzie faworyt rozgrywek Unia Swarzędz, która w pierwszym meczu pokonała Kotwicę Kórnik 6-2. Początek meczu w czwartek o godzinie 16.00 na stadionie Miejskim w Kościanie.

Źródło: KP Obra 1912 Kościan