Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego w Śmiglu. W czwartek podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji. Samorząd wojewódzki wesprze ją kwotą 300 tysięcy złotych.

W czerwcu rozpoczęła się modernizacja śmigielskiego stadionu. Zyska on nową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej i długości 400 metrów. Bieżnia będzie miała 5 metrów szerokości i 4 tory. Oprócz tego stadion zyska nową skocznię do skoku w dal i rzutnię do pchnięcia kulą. Na boisku pojawi się nowa trawa.

Koszt inwestycji wstępnie zaplanowano na nieco ponad 830 tysięcy złotych. Pojawiła się jednak potrzeba wykonania dodatkowych prac, w sumie modernizacja pochłonie więc około 930 tysięcy. Gmina otrzymała jednak dofinansowanie na ten cel w wysokości 300 tysięcy złotych od samorządu województwa. W czwartek w Śmiglu gościł członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski, by podpisać umowę na dofinansowanie.

– Co roku staramy się realizować projekty, które są najbardziej potrzebne w regionach. Bardzo się cieszę, że pani burmistrz wraz z radnymi złożyła ten projekt do samorządu województwa wielkopolskiego na zadania lekkoatletyczne. To na pewno potrzebna inwestycja dla osób, które na co dzień funkcjonują w Śmiglu, żebyście mogli z nich korzystać. Boisko, które tu powstaje, będzie też potrzebne dla całości społeczeństwa. To wizytówka i przykład dla innych regionów, żeby mogły tak samo pozyskiwać środki z samorządu województwa – mówił Jacek Bogusławski.

Umowę ze strony gminy podpisały burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak oraz skarbnik Ewa Mituła. Zjawiła się też radna sejmiku województwa, Ewa Panowicz. Prace na stadionie zakończą się pod koniec września lub w październiku, choć niewykluczone, że być może uda się zakończyć zadanie nieco wcześniej.

do Góry