Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu. Nasi 10 razy na podium!

W weekend w Poznaniu odbywały się XIX Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategorii Masters. Nie mogło na nich zabraknąć członków Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego.

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu odbyły się po raz pierwszy na 25 metrowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu. Zostały przeprowadzone w sportowej i miłej atmosferze. Obiekt poznański jest przepięknym kompleksem, który służy nie tylko do pływania sportowego ale również do skoków, pływania synchronicznego i piłki wodnej. Zawody zgromadziły ponad 230 zawodników z całej Polski z 54 klubów. Kościański klub reprezentowało 6 zawodniczek i zawodników: Magdalena Marcinkowska, Anna Brygier, Tomasz Naglik, Paweł Skórzewski, Wojciech Zdzisław Skrzypczak i Wojciech Skrzypczak. W klasyfikacji medalowej kościaniacy zajęli 12 miejsce. – Wszyscy Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pływacy naszego klubu osiągnęli również kilkanaście rekordów życiowych – podkreśla Wojciech Skrzypczak z KTP.

Zawodnicy Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego stawali na podium 10 razy:
Pierwsze miejsce zajęła sztafeta mieszana 4 x100 m w stylu zmiennym w składzie: Magdalena Marcinkowska, Anna Brygier, Tomasz Naglik i Wojciech Skrzypczak w kategorii C.