W sobotę w Racocie łabędzie wstrzymały ruch na drodze. Policjanci zadbali, aby ptasia rodzina bezpiecznie dotarła do stawu.

W sobotę, około godziny 13:00, podczas patrolu w miejscowości Racot, na ul. Dworcowej policjanci ruchu drogowego zauważyli dwa łabędzie z młodymi, które znajdowały się na środku drogi. Funkcjonariusze postanowili podejść do rodziny łabędzi i nakierować ptaki tak, aby zeszły z jezdni i dotarły bezpiecznie na drugą stronę. Nie było to jednak łatwe. Początkowo samiec chronił potomstwo i nie współpracował z policjantami. Funkcjonariusze wstrzymali ostatecznie ruch i zastawili radiowozem pas, na którym znajdowały się zwierzęta. Po pewnym czasie rodzina dwóch dorosłych i sześciu małych łabędzi znalazła się w bezpiecznym miejscu i dotarła do pobliskiego stawu.

To nie pierwsza nietypowa interwencja policjantów z udziałem łabędzi. We wrześniu 2020r. łabędź spacerował po ulicy Gostyńskiej w Kościanie oraz na rondzie w Kiełczewie. Wtedy dzięki policjantom nie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem.

Zdjęcia, źródło: KPP w Kościanie

do Góry