Juna-Trans Women z pewnym awansem w Pucharze Polski!

Zawodniczki Juna-Trans Women Stare Oborzyska pewnie awansowały do 1/16 Orlen Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu pokonały Dąb Zabierzów Bocheński.

Drużyna Juna-Trans Women Stare Oborzyska w środę, 8 listopada, rozpoczęła zmagania w Orlen Pucharze Polski. W 1/32 pucharu oborzynianki zmierzyły się w wyjazdowym meczu z Dąb Zabierzów Bocheński, czyli drużyną, która podobnie jak Juna-Trans rywalizuje w II lidze piłki nożnej. Mimo bardzo wczesnej pory wyjazdu, bo mecz odbywał prawie 400 kilometrów od Starych Oborzysk, zawodniczki Juny pokazały się z bardzo dobrej strony i praktycznie kontrolowały całe spotkanie, które było bardzo wymagające, między innymi przez grząskie po opadach deszczu boisko.

Pierwszy gol padł już w 19 minucie meczu dzięki świetnemu strzałowi z kilkunastu metrów Patrycji Sutkowskiej. Zaledwie 5 minut później w pole karne dośrodkowała Eliza Ostrowska, a dośrodkowanie to wykorzystała Joanna Ostant. Wydawało się, że wynik można jeszcze podwyższyć, ale niestety się to nie udało. Zawodniczki gospodarzy ani razu tak naprawdę nie zagroziły bramce Juny i mecz zakończył się wynikiem 0:2 i pewnym awansem oborzynianek do 1/16 pucharu.

Mecz był całkowicie pod naszą kontrolą. Pewnie można było jeszcze dołożyć trochę w drugiej połowie, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Widać też ogromną motywację naszych zawodniczek, bo mimo swoich spraw prywatnych, pracy, to wszystkie, które miały pojechać się stawiły, czasem biorąc wolne w pracy – podkreśla Marcin Adamczak, trener piłkarek.

Odbyło się też już losowanie par w kolejnym etapie Pucharu Polski. Juna-Trans Women Stare Oborzyska zmierzy się z klubem Skra Częstochowa. To drużyna pierwszoligowa, spotkanie do łatwych należeć więc nie będzie. Mecz odbędzie się na boisku w Starych Oborzyskach 26 listopada o godzinie 12:30.

Skład wyjściowy Juny w meczu 1/32 finału: Natalia Adamska, Dominika Dewicka (B), Aleksandra Jankowska, Wiktoria Matyja (C), Joanna Ostant, Eliza Ostrowska, Agata Polowczyk, Dobrosława Skorupska, Zofia Skrzypek, Patrycja Sutkowska, Wiktoria Szymankiewicz. Skład rezerwowy: Maja Ferensowicz (70′), Aleksandra Godlewska (B), Alicja Jezierska (B), Sylwia Paczyńska (70′), Natalia Zembroń (55′). (pp)