Juna-Trans Women liderem drugiej ligi!

Zawodniczki Juna-Trans Women Stare Oborzyska pewnie pokonały drużynę z Białegostoku i objęły pozycję lidera drugiej ligi piłki nożnej kobiet.

W niedzielę, 1 października, piłkarki Juna-Trans Women Stare Oborzyska rozegrały swój najdalszy do tej pory mecz. Najdalszy, bo mierzyły się z KS Włókniarz Białystok, do pokonania miały więc około 550 kilometrów. Jak się jednak okazało, długa podróż wcale im nie zaszkodziła. Oborzynianki od samego początku wyraźnie górowały nad rywalkami, dając im niewiele pola do gry. Już w 5 minucie gry po rzucie rożnym Dominika Dewicka umieściła piłkę w bramce. W 13 minucie ponownie pokonała bramkarkę gospodarzy, jednak sędziowie uznali, że była na “spalonym”. W 21 minucie Joanna Ostatnt otrzymała piłkę na puste pole od Dobrosławy Skorupskiej i bez problemu podwyższyła wynik na 0:2 strzałem pod poprzeczką. Zaledwie siedem minut później Wiktoria Szymankiewicz, po rzucie rożnym, popisała się celnym strzałem głową na 0:3. W 33 minucie padł kolejny gol po zagraniu głową, tym razem w wykonaniu Wiktorii Matyi. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:4.

W drugiej części spotkania już tyle bramek nie było, choć nadal wyraźną przewagę na boisku miały zawodniczki Juny. Przełożyło się to na bramkę w 53 minucie. Dominika Dewicka wykonała rzut wolny i akcję zakończyła ponownie Szymankiewicz, znów celnie “główkując”. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił. Dzięki zwycięstwu piłkarki Juna-Trans Women Stare Oborzyska awansowały na pierwsze miejsce tabeli drugiej ligi. Spora w tym zasługa dotychczasowych liderek, które w ostatnim meczu zremisowały z reprezentantkami Uniwersytetu Warszawskiego.

Mecz był bardzo dobry, całkowicie pod naszą kontrolą. Był to pierwszy tak daleki wyjazd, więc jesteśmy nieco zmęczeni, ale jak widać nie przeszkodziło to dziewczętom świetnie zagrać – podsumowuje krótko trener Juny, Marcin Adamczak.

W najbliższą niedzielę oborzynianki podejmować będą na własnym boisku Nowy Świt Górzno. To drużyna, która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, na pewno spotkanie będzie więc zacięte.

Skład Juny w meczu z KS Włókniarz Białystok: Dominika Dewicka, Aleksandra Godlewska (B), Aleksandra Jankowska, Wiktoria Matyja (C), Joanna Ostant, Sylwia Paczyńska, Agata Polowczyk, Dobrosława Skorupska, Zofia Skrzypek, Patrycja Sutkowska, Wiktoria Szymankiewicz. Zmiany: Natalia Adamska, Maja Ferensowicz, Alicja Jezierska (B), Klaudia Masztalerz