Jagiellońskie najlepsze w piłkę plażową [ZDJĘCIA]

Osiedle Jagiellońskie zwyciężyło w zawodach siatkówki plażowej rozgrywanych w ramach Międzyosiedlowego Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana. W rywalizacji wzięło udział 7 osiedli.

Organizatorem Turnieju był Wiesław Brzóska, przewodniczący Rady Osiedla Konstytucji 3 Maja, a turniej rozpoczął się minutą ciszy dla uczczenia pamięci byłego przewodniczącego Marka Michalaka, który odszedł nagle we wrześniu ubiegłego roku.

Zawody początkowo rozgrywane były w dwóch grupach, z których cztery najlepsze drużyny awansowały do fazy pucharowej. Grany do dwóch wygranych setów. W półfinale zmierzyły się osiedla Wolności i Błonie (2:0) oraz Jagiellońskie i Piastowskie (2:0). W finale okazali się lepsi zawodnicy z Jagiellońskiego, choć oddali pierwszy set rywalom z osiedla Wolności, kolejne dwa wygrywając już stosunkiem 15:8 i 11:5. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna z Piastowskiego.