II Nocny Bieg Świętojański w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W Śmiglu już po raz drugi odbył się “Nocny Bieg Świętojański”. Rywalizowali zarówno biegacze i po raz pierwszy kijkarze.

Na starcie biegu łącznie stanęło ponad 200 osób. Najpierw wystartowała, po raz pierwszy w Śmiglu, grupa nordic walking, którzy do pokonania mieli dystans 5 km. Najszybciej trasę tę pokonał Sławomir Rosadziński, a wśród kobiet Maria Przybyłek. Po kijkarzach do rywalizacji przystąpili biegacze. Bieg odbywał się na dwóch dystansach – 10 km i 5 km.  W biegu dłuższym najszybszy był Szymon Krawczyk, a wśród kobiet zwyciężyła Milena Tomaszyk. Z kolei na dystansie krótszym pierwsi linię mety przekraczali Piotr Mikołajczak i Martyna Zielińska. – Cieszę się, że pomysł się przyjął i na nocne bieganie jest coraz więcej chętnych. W tym roku razem z biegaczami odbyła się pierwsza edycja Nordic Walking. Myślę, że mimo słabej pogody, każdy wyjechał zadowolony. Do zobaczenia za rok – podsumował imprezę Marcin Jurga, zastępca burmistrz Śmigla i jednocześnie dyrektor zawodów.

Zdjęcia: UM Śmigla