Historyczny sukces pań z Juna-Trans Stare Oborzyska!

To historyczny sukces piłkarek z LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. Panie zdobyły Puchar Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego ZPN.

Piłkarki LZS Juna-Trans Women Stare Oborzyska zdobyły Puchar Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to historyczny sukces tego młodego zespołu jak i całego Klubu.

W meczu finałowym w Piaskach wygrały z KA 4 resPect Girls 2:1 (0:0). Pierwsza połowa była bardzo zacięta, ale obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem. Bramki zaczęły padać na stadionie w Piaskach po przerwie. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki KA 4 resPect Krobia po niefortunnej interwencji w obronie Laury Czudzińskiej. Zawodniczki Juny przyzwyczaiły nas jednak, że się nie poddają i już po chwili wyrównują. W polu karnym sfaulowano Zosię Rutę, a rzut karny pewnie egzekwuje… Laura Czudzińska. Na 9 minut przed końcem meczu do siatki trafia Karolina Wlekła po prostopadłym podaniu od Wiktorii Szymankiewicz i zespół ze Starych Oborzysk mógł świętować zdobycie Pucharu.

Panie grały w składzie: Sobkowiak (Br), Nowak, Czudzińska, Krzyżańska, Mania, Ostant, Szymankiewicz, Ruta (C), Wlekła, Kortus. Zawodniczki rezerwowe: Godlewska (Br), Adamska, Bródka, Wańska, Łuczak, Masztalerz, Białożyt. Trener Marcin Adamczak.