Grand Prix w kopa sportowego zdominowali kościaniacy!

Henryk Grobelny z Kurzej Góry zwyciężył w IV turnieju cyklu Grand Prix w kopa sportowego. Podium uzupełnili także mieszkańcy naszego powiatu.

W niedzielę, 17 października, w świetlicy wiejskiej w Kluczewie odbył się IV turniej Grand Prix w kopa sportowego. Zawodników przywitał prezes Stowarzyszenia Kopa Sportowego “Kontra”, Zdzisław Kaźmierczak. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 91 zawodników w tym 6 pań. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania zgodnie z obowiązującymi przepisami Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Niedzielny turniej zdominowali zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Bezkonkurencyjne zwycięstwo odniósł Henryk Grobelny z Kurzej Góry gromadząc komplet 20 dużych punktów i 130 małych. Drugiego miejsce zajął Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry (prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego). Miejsce trzecie wywalczył Mieczysław Chomski z Kościana. Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza uplasowała się na miejscu piątym, a Jerzy Cieślak z Kościan dziewiątym. Pierwsza czwórka zawodników otrzymała puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały upominki.

– To było niesamowite przeżycie zwyciężyć w tych zawodach, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Rywale z którymi się zmierzyłem zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę, ale w końcowym rozrachunku zmagań uplasowałem się na pierwszym miejscu ostatecznie pokonując Grzegorza Ratajczaka – mówi Henryk Grobelny.

Kolejny turniej zaliczany obecnej edycji Grand Prix rozegrany zostanie w niedziele 14 listopada w Kluczewie.

Źródło, zdjęcia: Henryk Grobelny