Kościańscy policjanci w ramach działań Road Safety Days przeprowadzili nietypową akcję. Zamiast mandatów za drobne wykroczenia drogowe kierowcy otrzymywali pouczenie i odbywali krótkie ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.

Road Safety Days to działania policji ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W środę, 20 września, w ramach tej akcji na drogach całego kraju prowadzono ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Akcję profilaktyczną prowadzili również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wraz z oficerem prasowym kościańskiej komendy. Wielu kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe uniknęło mandatów, otrzymując pouczenie, a przy okazji wykonując przygotowane przez policjantów zadanie, przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Zadaniem tym było wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie.

Wielu kierowców przyznawało, że choć przechodzili kurs pierwszej pomocy, to zasady te z biegiem czasu nieco zapomnieli. Z całą pewnością była to cenna lekcja na temat bezpieczeństwa. Zatrzymane do kontroli osoby były pozytywnie zaskoczone tą nietypową kontrolą – podsumowuje Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

do Góry