Bieg Fartucha w Krzywiniu [ZDJĘCIA]

Ponad 1000 uczestników ukończyło w niedzielę IV Bieg Fartucha w Krzywiniu. Biegały dzieci, biegali dorośli, maszerowali też miłośnicy nordic walking.

W niedzielę, 8 grudnia, już po raz czwarty w Krzywiniu odbył się Bieg Fartucha. Najpierw na starcie stanęły dzieci w fartuszkach, które do pokonania miały od 200 do 1500 metrów, w zależności od wieku. Następnie do rywalizacji przystąpili starsi biegacze oraz kijkarze, którzy do pokonania mieli 5 kilometrów.

Męskie podium zdominowali reprezentanci Szymanowski Team. Najszybszy okazał się Krzysztof Szymanowski z Kościana, któremu pokonanie trasy zajęło mu 16 minut i 52 sekundy. Drugi był Michał Kudolka z Leszna, a trzeci Tomasz Musiał z Rydzyny. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Nowak ze Śmigla reprezentująca Bieganie na Śniadanie. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Miedzińskiej z Kościana (Szymanowski Team), a trzecie Patrycji Bieleckiej z Michałowa (MKL Jarocin).

Biegi nie były jedynymi atrakcjami. W czasie imprezy odbywał się bowiem także bożonarodzeniowy kiermasz, a na scenie występowały lokalne grupy. Z kolei burmistrz częstował gości pysznym (sprawdziliśmy!) barszczem.