Reklama

Kobieta zmarła od uderzenia? 30-latek usłyszy zarzuty!

Prokuratura postanowiła postawić zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 30-letniemu obywatelowi Ukrainy i złożyć wniosek o zabezpieczenie w postaci 3-miesięcznego aresztu. Sekcja wykazała bowiem, że do śmierci kobiety doszło w wyniku uderzenia

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 9 lutego, doszło do makabrycznego odkrycia w jednym z domów przy Al. Koszewskiego w Kościanie. W związku z tym, że istniało podejrzenie śmierci jednego z domowników podjęto decyzję, by wejść do domu siłowo. Po dostaniu się do środka odnaleziono dwie osoby: martwą 32-letnią kobietę i oraz 30-letniego mężczyznę, z którym był jednak utrudniony kontakt. Okazało się, że był pijany, więc został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy celem wytrzeźwienia. 

We wtorek, w godzinach późnopopołudniowych wykonano sekcję zwłok, bo początkowo nie można było ustalić przyczyn jej śmierci. Okazało się, że kobieta zmarła od uderzenia. - Według wstępnych ustaleń, a zwłaszcza opinii posekcyjnej, kobieta zmarła na skutek urazu wewnątrzczaszkowego zadanego jej narzędziem tępokrawędzistym, na przykład dłonią, lub pięścią. W sprawie został zatrzymany mężczyzna, mąż pokrzywdzonej. Dziś usłyszy on w prokuraturze zarzuty. Po przesłuchaniu go w charakterze podejrzanego, zostanie złożony wniosek o jego tymczasowy areszt na 3 miesiące do Sądu Rejonowego w Kościanie - mówi Łukasz Wawrzyniak z prokuratury rejonowej w Poznaniu. 

Reklama

Kwalifikacją czynu, którą przyjęto jest spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą maksymalną dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/02/2026 17:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama