Wystawa prac Ewy i Marcina Michalewiczów w Lesznie [ZDJĘCIA]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie pojawiła się wystawa prac, Ewy i Marcina Michalewiczów. Wyeksponowano tam 30 dzieł kościaniaków.

Ekspozycja złożona jest z 30 obrazów świata fantazji, inspirowanych magią, emocjami oraz uczuciami. Na wystawionych obrazach dominują postacie, ale także prace, w których główną rolę gra struktura. To zderzenie dwóch światów. Surrealistycznego świata Marcina Michalewicza oraz abstrakcyjnego Ewy Michalewicz. Całość wywiera na widzu ogromne wrażenie. Daje możliwość wejścia w głąb siebie i spenetrowania obszarów naszej podświadomości. Obrazy Ewy i Marcina Michalewiczów zdobią wiele prywatnych kolekcji w kraju i poza granicami Polski. Niedawno wystawa ich prac dostępna była także w Kościanie i również wzbudziła sporo emocji i zainteresowania. Relację z tamtego wernisażu opisywaliśmy TUTAJ.

Reklama

Ta wystawa to doskonała okazja, by obcować w bibliotece ze sztuką na najwyższym poziomie – mówiła podczas uroczystego otwarcia wystawy Hanna Kaczmarek z MBP Leszno. Wystawa stanęła w Pasażu Kultury mieszczącym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. – Dziękujemy, że poświęciliście swój cenny czas, żeby przyjść i podziwiać to co udało nam stworzyć do tej pory – mówiła z kolei Ewa Michalewicz.

Zdjęcia: Maksym Szalkowski

Reklama
Go to TOP