Wernisaż wystawy malarstwa Michalewiczów [ZDJĘCIA]

W piątek, 25 listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ewy i Marcina Michalewiczów.

Wernisaż wystawy prac Ewy i Marcina Michalewiczów odbył się w sali klubowej KOK. Ekspozycja składa się z około 30 obrazów surrealistycznych i abstrakcji strukturalnej. – Chcemy, że Kościan wiedział, że ma takich, powiedzmy artystów, choć się nie czujemy wielkimi artystami. Żeby kościaniacy wiedzieli, że w mieście też coś takiego się tworzy, że nie jest tak tak nudno, że w Ośrodku Kultury dzieje się coś innego, tworzy się coś. Opinie są różne, dlatego chcemy to przełamać – opowiadają Ewa i Marcin Michalewiczowie.

Reklama

Jak podkreślają, chcą trafić między innymi do młodego odbiorcy, by pokazać, że młodzi ludzie potrafią tworzyć, znaleźć siebie sztuce, było zachętą i bodźcem do działania. – Jeśli w głowie rodzą się pomysły, warto to przelać na przykład na płótno. Jeśli chcą z siebie coś zrzucić to warto wziąć pędzel, czy szpachelkę, farby i spróbować, zainteresować się. To może zaprocentować w rozwoju, ich przyszłości – podkreślają.

Wystawa to tak naprawdę dwa różne światy. Jeden, surrealistyczny, stworzony przez pana Marcina, drugi abstrakcyjny autorstwa pani Ewy. Ten pierwszy emanuje fantastyką i niepokojem. Dzieła Marcina Michalewicza idealnie pasowałyby do okładek książek fantasy, zwłaszcza polskich autorów. Z kolei twórczość Ewy Michalewicz emanuje większym spokojem i doskonale może dopełnić wnętrza domów. Przekaz dzieł zaprezentowanych na wystawie wzmaga jeszcze świetnie dopasowana iluminacja.

Reklama

Wystawę podziwiać można do 9 grudnia.

Comments

There are 2 comments for this article
  1. Pingback: Wystawa malarstwa Ewy i Marcina Michalewiczów już 3 lutego! - eKościan.eu
  2. Pingback: Wystawa prac Ewy i Marcina Michalewiczów w Lesznie [ZDJĘCIA] - eKościan.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go to TOP