Wystawa malarstwa Ewy i Marcina Michalewiczów już 3 lutego!

W piątek, 3 lutego o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbędzie się otwarcie wystawy prac kościaniaków, Ewy i Marcina Michalewiczów. Warto się wybrać, bo ich dzieła robią ogromne wrażenie.

Wystawę prac Ewy i Marcina Michalewiczów oglądać mogliśmy już od listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury. Relację z jej wernisażu publikowaliśmy TUTAJ. Osoby, które przybyły obejrzeć dzieła artystów zgodnie przyznawali, że robią one ogromne wrażenie, wzbudzają spore emocje, przemyślenia i warto było ją obejrzeć chociażby po to, by zobaczyć, że w Kościanie także mamy wspaniałych artystów.

Reklama

Ci, którzy nie mogli się wybrać na wystawę w KOK, albo o niej nie wiedzieli, wkrótce będą mogli nadrobić zaległości. W piątek, 3 lutego w leszczyńskiej bibliotece znajdującej się przy Placu Metziga 25, odbędzie się otwarcie wystawy prac małżeństwa. Michalewiczowie zabiorą odwiedzających w dwa różne światy. Marcina świat surrealizmu, gdzie przeplata się mrok z delikatnością oraz świat abstrakcji i niesamowitych form strukturalnych w wykonaniu Ewy.


Marcin Michalewicz – polski malarz, rysownik i grafik. Laureat nagród i wyróżnień oraz uczestnik wystaw zbiorowych jak i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Artysta głównie tworzy obrazy z pogranicza surrealizmu, realizmu fantastycznego i fantastyki. Prace utrzymane w charakterystycznym klimacie subtelnie łączą mrok z pięknem i delikatnością. Artysta zabiera widza w niesamowitą podróż do świata pełnego wyobraźni.

Reklama

Ewa Michalewicz – artystka która przede wszystkim poświęciła się malarstwu nowoczesnemu. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykorzystywać w obrazach techniki oraz formy strukturalne. Dzięki wykorzystaniu tych technik malarskich odbiorca ma możliwość w jej obrazach odbioru nie tylko wizualnego, ale i również namacalnego. Inspiracją dla większości prac artystki jest otoczenie, przekazywanie własnych uczuć. Pomimo podstawowych założeń w początkowej fazie powstawania pracy, nierzadko pod wpływem emocji obraz zmienia się, gdy malarka przenosi się do swojego świata pełnego fantazji i nieprzewidywalności. W jej obrazach można poczuć spokój i harmonię, a formy strukturalne dopełniają całości przekazu.

Go to TOP