Udany początek sezonu Alliance Kościan [ZDJĘCIA]

Reprezentanci Alliance Kościan w weekend brali udział w rozpoczynającym sezon VII Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu 2017 odbywającym się w Luboniu. Na zawody pojechało 4 zawodników z Kościana, którzy jak zwykle nie zawiedli.

Złoty medal przywiózł ze sobą Adam Ruszkiewicz, walczący w kategorii poniżej 97,5 kg niebieskich pasów. Pierwszą walkę wygrał na punkty (10:2), a drugą dzięki kimurze, czyli dźwigni na staw barkowy. W finale Adam popisał się z kolei dźwignią na staw skokowy (taktarov), z czego przeciwnik nie mógł się już wybronić.

Kacper Kortus w kategorii juniorów młodszych wywalczył medal srebrny. Wszystkie walki odbył w pełnym limicie czasowym, liczyły się więc punkty. Pierwszą wygrał 9:0, drugą 8:0, niestety w finale uległ przeciwnikowi 0:6. – Przez pierwsze minuty finału ja ustalałem zasady walki ale po próbie latającego trójkąta rywala, który się nie udał, zaspałem i zamiast szybko obejść nogi przeciwnika to wpadłem w pół gardę, następnie motylą gardę, gdzie mnie przetoczył i zajął plecy tam przez dwie minuty pracował nad poddaniem ale się broniłem – opowiada. Niestety dało do punkty i zwycięstwo przeciwnikowi.

Ze srebrem wrócił również Dawid Słoma, który w pierwszej walce trafił na wymagającego rywala. Mimo sprowadzania go do parteru, przeciwnik odrabiał punkty. Po 6 minutach walki był remis, jednak sędzia uznał, że to Dawid był bardziej aktywny, dzięki czemu awansował do kolejnej rundy. Druga walka to już pewna wygrana 20:0. Finał niestety należał do przeciwnika. – Walka była bardzo energiczna i aktywna, jednak po nieskutecznej próbie sprowadzenia do parteru przeciwnik zaszedł mi za plecy i udało mu się zakończyć pojedynek poddaniem – relacjonuje Dawid Słoma.

Witold Bartkowiak mimo wyrównanego początku swojej walki został poddany, jednak sytuacja w jego kategorii pozwoliła mu wrócić z brązowym krążkiem. Największym pechowcem jednak okazal sie Kacper Otto który dominował w swojej walce nad przeciwnikiem i miał ogromne szanse na upragniony medal, jednak został zdyskwalifikowany przez mały błąd, niedozwolone przełożenie nogi, które czesto zdaża się przy tzw “Taktarovie”.

Zdjęcia: Alliance Kościan

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”74″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]