Już w najbliższą niedzielę, 5 listopada, kościaniaków czeka wyjątkowa, sportowa impreza – XIII Międzynarodowy Kościański Półmaraton. Dzień wcześniej odbędą się też biegi dla dzieci!

Program:

Sobota:

W sobotę, 4 listopada, na dzień przed Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonem im. dra. Henryka Florkowskiego odbędzie się w Kościanie Święto Biegania z Coccodrillo. Rejestracja uczestników odbywać się będzie w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej od godz. 12.00 do 13.30. Starty rozpoczną się o godzinie 14.00. Najpierw wystartują najmłodsi, czyli dzieci w wieku przedszkolnym, a po nich poszczególne roczniki uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ceremonia dekoracji odbędzie się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół  im. M. Konopnickiej w Kościanie o godzinie 15.55. Imprezie towarzyszyć będzie też Marsz Nordic Walking, który wystartuje o godz. 14.00.

Niedziela:

Start półmaratonu zaplanowano na godzinę 12.00. Wcześniej, od godziny 8.00 do 11.00 odbędzie się weryfikacja zawodników, a o godz. 11:45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Razem z półmaratończykami wystartują też uczestnicy Biegu Coccodrillo, którzy pobiegną na dystansie 6,5 km. O godz. 13.45 odbędzie się dekoracja zwycięzców biegu towarzyszącego, a o 15.00 zwycięzców poszczególnych klasyfikacji półmaratonu. Ceremonie dekoracji odbędą się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół  im. M. Konopnickiej w Kościanie. Zakończenie zaplanowano na godz. 16.00

Trasa:

Podczas biegów nastąpią oczywiście utrudnienia w ruchu. Władze miasta zachęcają do pobrania aplikacji Yanosik, która pozwoli znaleźć objazdy zamkniętych ulic. Poniżej mapka trasy biegu:

 

 

do Góry