W zaległym meczu 7 kolejki IV ligi Obra Kościan pokonała w Starych Oborzyskach Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1.

Od początku meczu przewagę mięli piłkarze z Nowych Skalmierzyc. W 27 minucie objęli oni prowadzenie po strzale Piotra Józefiaka. W ogóle w pierwszej połowie meczu zawodnicy Obry nie potrafili stworzyć zbyt wielu sytuacji aby strzelić gola i to goście mieli przewagę na boisku. Na szczęście zmieniło się to po przerwie.

W drugiej połowie gra naszego zespołu zaczęła układać się zdecydowanie lepiej. Dużo do gry Obry wniósł Maciej Pierzyński, który pojawił się na boisku po przerwie. To właśnie po wykonywanym przez niego rzucie wolnym pika trafiła w plecy Dawida Juchacza, zmieniła nieco kierunek i wpadła do bramki gości. Siedemnaście minut później po dośrodkowaniu Macieja Przewłockiego prowadzenie Obrze dał Maciej Pierzyński. W 89 minucie Maciej Przewłocki podwyższył na 3-1 i ustalił wynik spotkanie.

Dobra passa Obry w meczach z Pogonią została podtrzymana. To kolejne trzecie już zwycięstwo z rzędu z tą drużyną. Szczęśliwe po raz kolejny okazało się także boisko w Starych Oborzyskach, na którym Obra nie straciła jeszcze punktu.

Obra Kościan – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1 (0-1)

Bramki: Dawid Juchacz (52), Maciej Pierzyński (69), Maciej Przewłocki (89) – Piotr Józefiak (27)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Dawid Jarka, Jakub Jandy, Michał Gelert, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (45. Maciej Pierzyński), Filip Tylczyński (67. Maciej Przewłocki), Dawid Juchacz (85. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (75. Mariusz Józefiak)

Pogoń: Mateusz Marciniak – Patryk Pera, Damian Dera, Kacper Majerz, Mateusz Nogaj, Daniel Armatys, Tomasz Kaczmarek, Przemysław Balcerzak, Piotr Józefiak, Jakub Jóźwiak, Adam Majewski

Żółte kartki: Maciej Pierzyński, Dawid Juchacz, Piotr Sznabel, Igor Rudawski – Jakub Jóźwik, Mateusz Nogaj, Damian Dera, Artur Stachowicz -2

Czerwona kartka: Artur Stachowicz (za 2 żółte)

Źródło: Obra 1912 Kościan
Zdjęcie: Michał Dominiczak

do Góry