Nikodem Dworczak z kolejnym rekordem!

Świetne informacje napłynęły w weekend ze Stanów Zjednoczonych. Nikodem Dworczak pobił swój własny rekord Polski w biegu na 5000 metrów i stał się pierwszym Polakiem, który dystans ten pokonał z wynikiem poniżej 14 minut.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rekordzie Polski, który kościaniak, Nikodem Dworczak ustanowił w grudniu. W biegu halowym na 5000 metrów uzyskał czas 14:05.45 i pobił o prawie 4 sekundy rekord Polski, który od 2007 roku należał do Artura Kerna. Więcej o rekordzie i Nikodemie przeczytacie TUTAJ. To jednak nie koniec sukcesów.

10 lutego Nikodem Dworczak wystartował w halowym biegu na 5000 metrów podczas zawodów uniwersyteckich Boston University David Hemery Valentine Invitational. W swoim biegu uplasował się na 12. pozycji i znów poprawił swój rekord. Do mety dobiegł z wynikiem 13:51.92. Tym samym stał się pierwszym Polakiem, który dystans ten pokonał z czasem poniżej 14 minut. Swój grudniowy rekord poprawił więc o prawie 14 sekund i po raz kolejny pokazał swoją bardzo wysoką formę. Wynik podlegać będzie jeszcze procesowi ratyfikacji, ale nie ulega wątpliwości, że jego wyczyn to ogromny sukces.