Najnowszy numer Gazety Kościańskiej już dostępny w sklepach i kioskach. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych informacji i relacji z wydarzeń w powiecie kościańskim i nie tylko.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej dostępny jest od środy, 15 listopada. W tygodniku przeczytacie przede wszystkim o najważniejszych rzeczach, które dotyczą powiatu kościańskiego i nie tylko.

Dwa obrazy kościańskiego ratusza

Osoby odwiedzające Muzeum Regionalne w Kościanie mogły zabrać ze sobą pocztówki przedstawiające kościański ratusz. Namalowany przed ponad 100 laty pierwowzór przeszedł niedawno renowację.

Podatki w górę

Kolejne gminy powiatu kościańskiego podnoszą podatki. Podwyżki wynoszą od 10% do 16%. Zdarzały się jednak głosy, o zmniejszenie wysokości podwyżek. Tak było m.in. w Krzywiniu i Śmiglu.

Święto Niepodległości w Kościanie

Po pięciu latach obchody Narodowego Święta Niepodległości powróciły na Rynek w Kościanie. W tym numerze GK znajdziecie relację i fotorelację z tego wydarzenia.

Dzieje się w krzywińskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Krzywiniu przez kilka miesięcy realizowała program promujący czytelnictwo. Zorganizowano wiele ciekawych akcji, a to dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Juna-Trans Women w 1/16 Pucharu Polski

Świetnie poradziły sobie piłkarki ze Starych Oborzysk w 1/32 finału Pucharu Polski kobiet. Pewnie prowadziły przez cały mecz i już szykują się na kolejnego, znacznie trudniejszego, rywala.

Oprócz tego w gazecie znajdziecie mnóstwo innych, ciekawych informacji. Nie brakuje historii, sportu, kroniki policyjnej i zdarzeń kryminalnych, a także programu telewizyjnego. W tym numerze także Monitor Wielkopolski.

do Góry