Dni Śmigla na sportowo [ZDJĘCIA]

Dni Śmigla to także mnóstwo wydarzeń sportowych. Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu przygotował szereg atrakcji sportowych.

Rozpoczęły się od rajdu rowerowego w sobotni poranek. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach spotkali się przy wiatrakach, by wyruszyć w trasę wiodącą  po gminie. Na wszystkich czekał pamiątkowy znaczek okolicznościowy, słodki poczęstunek i konkursy sportowo–rekreacyjne. Dla osób, które uzyskały najlepsze czasy w poszczególnych konkurencjach przewidziano nagrody. O godzinie 9.00 rozpoczął się Indywidualny Turniej w Tenisie Stołowym. Trzydziestu ośmiu tenisistów rozgrywało mecze w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. W kategorii klas I–III szkół podstawowych wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maria Marcinkowska, a wśród chłopców Piotr Pańczak. W kategorii klas IV-VII najlepszymi tenisistami zostali Lena Adamczak i Stanisław Chmielewski. W kategorii  klas VIII oraz szkół ponadpodstawowych triumfował Piotr Wieczorek. W kategorii  niezrzeszonych wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Danuta Strzelczyk. Współorganizatorem turnieju był Klub Sportowy „Polonia” Śmigiel.

O godzinie 10.00 w auli Szkoły Podstawowej w Śmiglu  rozpoczął  się Turniej Szachowy, w którym rywalizowało ze sobą 20 uczestników. Pierwsze miejsce w kategorii juniorów przypadło Annie Kapłońskiej. Jan Korzeniewski wygrał wśród juniorów do lat 18. Natomiast wśród seniorów zwycięstwo odnotował Jakub Kasperski. Współorganizatorem turnieju był Klub Szachowy Wieża. O tej samej godzinie, ale na terenie amfiteatru w Śmiglu rozpoczęła się Gra Miejska. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 drużyn. Na uczestników czekało 16 zadań rozlokowanych po całym mieście. Po dotarciu na metę i podliczeniu punktów najlepsza okazała się drużyna „Zygzaki”. Nagrody w turnieju ufundowane zostały przez Firmę Transportowo-Handlową Drobnik. Gra miejska została przygotowana przez OKFiR, Piotra Filipowicza, Sekcję Hill Hard Brick OKFiR, Śmigielską Kolejkę Wąskotorową, Hufiec ZHP Śmigiel, Ochotniczą Straż Pożarną, Stowarzyszenie Miłośników Samochodów Terenowych Raptor 4×4.

W godzinach popołudniowych na stadionie miejskim w Śmiglu odbyły się Wyścigi “Race Running”, czyli połączenie sportu i rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami. Współorganizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu. Na terenie parku przy kompleksie boisk Orlik w Śmiglu odbyły się też Zawody Nordic Walking. Na starcie stanęło kilkanaście zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę. Najlepszą wśród pań okazała się Izabela Okrzesik–Frąckowiak. Roman Frąckowiak wygrał w kategorii mężczyzn. Dodatkowo nagrodzono osoby z najlepszymi wynikami w kategoriach wiekowych.

W Turnieju Piłki Nożnej Mężczyzn Niezrzeszonych, rozgrywanym w niedzielę  na „Orliku”, wzięło udział pięć drużyn. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym . Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna „Makintosh Parabiantos” z dorobkiem 10 punktów. Druga lokata przypadła ekipie „Cytrynówka”, a trzecie miejsce wywalczyli panowie ze „Spinko”. Nieco niższą frekwencją cieszył się Turniej Siatkówki Trójek Mieszanych, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna „Ekipa”.