Do rekordu daleko. Wstępne podsumowania zbiórek

Pojawiają się pierwsze, wstępne podsumowania zbiórek podczas 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak się można było spodziewać, do rekordów daleko, choć nie wszędzie.

W Kościańskim Ośrodku Kultury do rekordu zebranej kwoty z zeszłego roku jest nawet bardzo daleko. Według wstępnych szacunków z puszki stacjonarnej przy KOK oraz licytacji zebrano kwotę około 42 tysięcy złotych. Należy do tego doliczyć jeszcze kwotę z eSkarbonki. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Kościanie zebrano około 100 tys. zł.

Reklama

Całkiem niezłym wynikiem może pochwalić się sztab w Śmiglu. Tam do puszek wolontariuszy trafiło prawie 30 tysięcy złotych. Około 11 tysięcy pozyskano z licytacji, w tym samochodu mitsubishi, który wylicytowano za 1,6 tys. zł. W sumie zebrano więc nieco ponad 40 tys. zł, plus eSkarbonka. Rok temu w Śmiglu zebrano około 45 tys. zł.

W Krzywiniu i Czempiniu trwa liczenie. Wiadomo, że według stanu na godzinę 19.00 z samych puszek wolontariuszy w Krzywiniu wpłynęło niemal 11 tysięcy zł, ale kolejne puszki docierały do sztabu. Krzywiń rok temu uzbierał około 25 tys. zł. W Czempiniu z puszek stacjonarnych i poprzez wolontariuszy udało się uzbierać ponad 16,5 tys. zł. Trwa jednak jeszcze większość licytacji na Allegro. Czempiń rok temu uzbierał około 37 tys. zł.

Reklama

Stan eSkarbonki sztabu w Starych Oborzyskach to 3,5 tys. zł.

W sumie w powiecie kościańskim zebrano na razie ponad 110 tys. zł, czyli nieco ponad połowę kwoty ubiegłorocznej. Wartość ta jednak jeszcze wzrośnie, bo kwoty eSkarbonek na razie nie podajemy. Część wpłat na nie to wpłaty za wylicytowane przedmioty, mogłyby się więc dublować. Dokładniejsze podsumowanie znane będzie we wtorek, po podliczeniu eSkarbonek i trwających jeszcze licytacji.

Zobacz też: Finał WOŚP w powiecie kościańskim [ZDJĘCIA]

Go to TOP