Finał WOŚP w powiecie kościańskim trwa! [ZDJĘCIA]

Trwa 29. Finał WOŚP. W naszym powiecie ciekawe atrakcje przygotowano m.in. w Krzywiniu i Śmiglu. Przedstawiamy zdjęcia.

Finał WOŚP w Krzywiniu celebrowano tradycyjną kąpielą morsów. Warunki do morsowania były idealne. – Morsujemy od roku. W tym roku, w tym dniu przyjechaliśmy, żeby wspomóc akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku jeszcze nie morsowaliśmy na WOŚP, byliśmy tylko zobaczyć i tydzień później zaczęliśmy przygodę z morsowaniem – mówi pani Martyna z Czerwonej Wsi. Przyznać trzeba, że warunki do morsowania były idealne, śnieg, lód i delikatny mróz. – To było nasze pierwsze morsowanie, gdzie wchodziliśmy do wody i był lód, bo w zeszłym roku nie spotkaliśmy czegoś takiego – dodaje jej kolega, Kacper z Kościana. Po kąpieli zamierzali wrócić do domu się ogrzać, a później licytować wielkoorkiestrowe gadżety. O 16.00 ruszy też koncert transmitowany on-line, który zapowiada się ciekawie.

W Śmiglu o godzinie 14.00 miłośnicy wszelkich form motoryzacji przejechali przez miasto. W korowodzie udział brał też samochód, który będzie można wylicytować. – Wystawiono wiele ciekawych gadżetów, a wśród nich perełka, mitsubishi colt od grupy Yuma Team, pomalowany na barwy WOŚP. Samochód dostosowany do wyścigów wraków. Jest zarejestrowany, więc można korzystać na co dzień, tylko brać – mówi Piotr Błaszkowski. Jak dodaje, zainteresowanie autem jest spore, organizatorzy aukcji liczą więc na przyzwoitą cenę. Licytacje potrwają do godziny 18.00, a odbywają się telefonicznie.

Dokładnie w południe z parkingu przy Kościańskim Ośrodku Kultury wystartował Bieg Wielkoorkiestrowy organizowany tradycyjnie przez Sztafetę Ateńską. Wraz z biegaczami w trasę wyruszyli też kijkarze. Trwają oczywiście licytacje, a przedmioty można oglądać na dziedzińcu KOK i licytować osobiście, lub telefonicznie.

do Góry